O książkach....
Kategorie: Wszystkie | dzisiaj | kiedyś
RSS
wtorek, 24 marca 2009
"Zbyt idealnie" Julie Ortolon

Kiedys czytałam ksiązke tej autorki, okazało się za Julii Orholon  napisała trylogie w każdej opisując przygody jednej z trzech przyjaciółek. Tym razem kolejna z nich ma sie zmierzyć ze swoją najwieksza słabościa czyli lekiem przed samotnym podróżowaniem. Jest to takie fajne czytadełko, a jako że nie mam czasu czytanic nic ambitniejszego i czytam tylko w trakcie karmienia chetnie siegam po ksiązki na których bardzo skupiac sie nie trzeba. Dla mnie idealna.
10:56, mamafranka , dzisiaj
Link Komentarze (4) »
"Niebieska strefa" Andrew Gross

Andrew Grossa poznałam wczesniej jako pisarza przy okazji książek pisanych z Jamesem Pattersonem. Kiedy  ukazała się jego "samodzielna" ksiązka nie trzeba było mnie długo namawiac na jej kupno. Przyznam że nie zaskoczyła mnie zbytnio, to znaczy jest porównywalnie dobra do tamtych "patersonowskich" powieści. Niebieska strefa opowiada o mlodej dziewczynie której ojciec został objety programem ochrony swiadków i w tajemniczych okolicznościach znika. Nikt nie wie gdzie jest ani co sie z nim dzieje  ani rodzina ani agenci. Ksiązka trzyma w napięciu i o to w thrillerach chodzi. Polecam.
10:47, mamafranka , dzisiaj
Link Dodaj komentarz »
"Dziewczyna z zapałkami" Anna Janko

Po przeczytaniu opisu na okładce spodziewałam się lekkiej łatwej i przyjemnej ksiązki. Po przeczytaniu kilku kartek okazało się ze bardzo sie myliła. I bardzo dobrze. Bo ksiązka jest bardzo dobra. Opowieść o rodzinie na pozór normalnej polskiej rodzinie. Tak na prawde jest to historia tak zwanego toksycznego związku a konretnie kobiety która w tym związku tkwi.  Książka bardzo mi sie podobała.
10:41, mamafranka , dzisiaj
Link Komentarze (2) »
"Motoswiat" Jeremy Clarkson


Angielski humor w doskonałym wydaniu, tak najkrócej można określić ksiązki Clarksona i  samego Clarksona. Tym razem spojrzenie na kilka wybranych krajów ze wszystkich kontynentów pod kątem motoryzacji ale nie tylko. Jak dla mnie rewelacja!!!
10:35, mamafranka , dzisiaj
Link Dodaj komentarz »
"Sędzia i kat" "Negocjator" "Cross" James Patterson

Wrzucam Pattersona do jednego wpisu żeby moze jakoś szybciej ponadrabiac zaległości. Patterson jak pisze każdy kto choć jedna powieść przeczytał ten wie. Jak na gatunek który reprezentuje moim skromnym zdaniem pisze dobrze i nie jest to literatura wysokich lotów ale sensacja czy thriller w dobrym wydaniu. Książki Pattersona sa na podobnym poziomie trudno jest określić która jest lepsza a która gorsza. Wszystkie trzy mi sie podobały, ostatnia jak wskazuje sam tytuł jest z serii powieści z Alexem Cross'em. Wszystkie czytało sie świetnie.

10:30, mamafranka , dzisiaj
Link Dodaj komentarz »