O książkach....
Kategorie: Wszystkie | dzisiaj | kiedyś
RSS
niedziela, 27 lipca 2008
Paullina Simons "Tatiana i Aleksander"

W ramach powrotu do czytania, juz nie w takim tempie jak dawniej ale zawsze, postanowiłam pokończyć te książki które zaczynałam i z różnych powodów odkładałam na półkę. Pierwsza zaczetą już dawno i odłożona po ponad stu strnach była druga częśc trylogi Paulliny Simons. Opowiada on o rozdzielonych małżonkach, Tatianie udało sie dotrzeć do Stanów zjednoczonych gdzie z nowonarodzonym synkiem próbuje jakoś odnaleść sie po stracie męża, sama w Nowym kraju. Jednocześnie obserwujemy losy Aleksandra najpierw w więzieniu a potem wraz z kampania karną przemierzajacego kolejne kilometry by odnaleść żone. Jest tez powrót do lat trzydziestych dwudziestego wieku i początku zycia Aleksandra i jego rodziców w Rosji. Drugi tom poza długim początkiem jest bardzo ciekawy, pod koniec akcja przybiera tempo jak z dobrej powiesci sensacyjnej. Może dlatego ta część bardziej mi sie podobała od pierwszej....

20:09, mamafranka , dzisiaj
Link Komentarze (7) »
środa, 23 lipca 2008
"Bezpieczny dom" Nicci French

"Bezpieczny dom" to taki całkiem przyjemny kryminał ( o ile kryminał może byc przyjemny). W małym miasteczku dokonana została okrutna zbrodnia. Zamordowano bogate małżeństwo a ich nastoletnią córkę ciężko raniono. W tym samym czasie do miasteczka przyjeżdza młoda psycholog z cóeczką. Zostaje wciągnieta w sprawę i ma pomóc rannej dziewczynie powrócic do równowagi psychicznej. Dla dobra sprawy nastolatka, jedyny świadek brutalnego morderstwa, zostaje umieszczona w domu pani psycholog. Po dłuższej przerwie czytelniczej książka w sam raz dla mnie, czyli beż wiekszego myślenia, z akcją do przewidzenia a dosyć wciągający mimo wszystko. To moje pierwsze spotkanie z ta para autorów kryjących sie pod pseudonimem Nicci French i mysle ze nie ostatnie.

08:55, mamafranka , dzisiaj
Link Dodaj komentarz »
środa, 09 lipca 2008
Zastój.

Ksiązki sie kupuja pozyczają ale niestety z czytaniem ich już gorzej. Winą obarczam ogólne zmęczenie, które ostatnio mnie dopadło. I to chyba nie do końca z powodu ciąży ale tak ogólnie od czasu do czasu miewam takie przerwy czytelnicze.Mam nadzieje ze ta bedzie dosyć krótka.

17:32, mamafranka , dzisiaj
Link Komentarze (3) »