O książkach....
Kategorie: Wszystkie | dzisiaj | kiedyś
RSS
niedziela, 31 sierpnia 2008
"Miłosna szarlotka" Justyna Szymańska

"Miłosna szarlotka" to kontynuacja losów bohaterek powieści "Gra o miłość" o której pisałam tutaj:

http://mojaczytelnia.blox.pl/2008/02/Gra-o-miloscJustyna-Szymanska.html

Tam główna bohaterka Apolonia szukała miłości w drugiej części już ją znalazła i własnie przygotowuje się do slubu. Przygotowania sa o tyle skomplikowane że każdy z członków rodziny widzi to wspaniałe wydarzenie inaczej, a przede wszystkim inaczej niż przyszli małzonkowie. Książeczka na jeden kęs. Nie trzeba czytać pierwszej części zeby sięgnąć po "Miłosną szarlotkę". Pełna zabawnych sytuacji, dla czytelnika oczywiście bo na przykład wtrącająca się do wszystkiego przyszła teściowa potrafi zadręczyć. Polecam na przekąske...

10:11, mamafranka , dzisiaj
Link Dodaj komentarz »
piątek, 29 sierpnia 2008
Stosik

Stosiki robia sie modne ostatnio na książkowych blogach to i ja dołączam swój. Tym razem nie stosik książek gotowych do czytania, nie stosik prezentowy ani nie stosik pokazujacy ostatnie zakupy. U mnie stosik książek które zaczęłam czytać ostatnio a każda z nich lądowała po kilkudziesieciu stronach na półce. Wspólna cechą wszystkich jest to że zaczynałam je czytac w poczekalni u lekarza a to jak sie okazuje nie jest najlepsze (jesli o mnie chodzi) miejsce do czytania, no chyba że kolorowych pism gdzie właściwie uwage zwraca sie na zdjęcia.

         

Wena powraca powoli, tylko komputer czasem odmawia posłuszeństwa dlatego posucha ostatnio na blogu. Powoli postaram sie nadrobic wpisy, jesli komputer znowu nie nawali choć postraszony wizja wymiany na lepszy model chwilowo pracuje bez zarzutów, zobaczymy jak długo.

08:30, mamafranka , dzisiaj
Link Komentarze (3) »
wtorek, 05 sierpnia 2008
Paullina Simmons "Ogród letni"

Trzecia i zarazem ostatnia część losów Tatiany Mietanowej i Aleksandra Barringtona. Bohaterowie są nareszcie razem. Podróżuja po Stanach zjednoczonych ze swoim synem Anthonym próbując jakoś się odnaleść po tym wszystkim co razem przezyli podczas wojny. Nie jest łatwo życ z takim ciężarem o czym przekonujemy sie poznając kolejne losy rodziny Barringtonow. Bardzo ładna saga, czyta się bardzo szybko bo niesamowicie wciąga. Polecam na letni wypoczynek, sama chetnie przeczytałabym jeszcze jeden tom niestety juz czwartej częsci nie ma. Kilka uwag mi się nasuwa po przeczytaniu całej trylogii. Na przykład jak dla mnie, a nie jestem osobą pruderyjna i gorsząca się byle czym, zbyt duzo jest scen erotycznych w tej sadze. Spora cześć pierwszej części i prawie polowa trzeciej to sceny łóżkowe, które choćby nie wiem jak dobre były moga się znudzić. Druga sprawa to niekonsekwencja autorki, sporo błędów w treści, co mnie nie dziwi bo pisząc ponad 2000 stron mozna zapomnieć o jakichś szczegółach z wcześniejszych tomów, ale jak się czyta częsci jedna po drugieł łatwo te pomyłki wyłapać. Polecam miłosnikom opasłych tomisk i długich opowieści rodzinnych.

15:19, mamafranka , dzisiaj
Link Komentarze (2) »