O książkach....
Kategorie: Wszystkie | dzisiaj | kiedyś
RSS
poniedziałek, 15 września 2008
"Pajęczyna kłamstw" Glenn Meade

Skonczyłam czytać dosłownie przed chwilką. Nie mogłam się oderwać a ostatnie strony pochłaniałam z zapartym tchem. Świetna sensacja a może nawet thriller. Ale od poczatku. Jennifer, główna bohaterka przezyła koszmar. Ktoś włamał sie do jej domu,zamordował jej matke ciężko ranił jej młodszego brata a jej samej cudem udało sie uciec. Jej ojciec przebywał w tym czasie w podróży służbowej w Szwajcarii ale ślad po nim zaginął. Po dwóch latach od tego zdarzenia w Alpach amerykański turysta odnajduje zamarzniete zwłoki. Jennifer wyjeżdża do Europy żeby zidentyfikować zwłoki najprawdopodobniej jej ojca i tu cała akcja sie zaczyna. Jedno wydarzenie pociaga za soba kolejne, ktoś za wszelka cene próbuje przeszkodzić w rozwiazaniu zagadki zaginięcia ojca Jennifer. Bardzo dobrze napisana książka, pełna zaskakujących czytelnika wydarzeń, właściwie do ostatniej strony nie wiadomo kto za tym wszystkim stoi. Warto czasem sięgnąć w ciemno po książkę której autora sie nie zna a jedyne co wiadomo to kilka słow streszczenia z okładki.

15:29, mamafranka , dzisiaj
Link Dodaj komentarz »
środa, 10 września 2008
"Klub Mefista" Tess Gerritsen

Książkę dostałam w marcu na urodzny i sama sie sobie dziwię że tak długo czekała na pólce na swoja kolej. Zwykle książki swoich ulubionych autorów czytam od razu a tu jakoś tak wyszło, za to jak juz sie za nia wzięłam to łyknęłam na raz. Tess Gerritsen chyba nigdy nie zawodzi swoich czytelników. Tym razem podobnie. Głowne bohaterki Maura Isles i Jane Rizzoli, znane z wczesniejszych powieści tej autorki tym razem zajmuja sie sprawą morderstwa młodej kobiety której zmasakrowane zwłoki znaleziono w jej domu a na ścianie zabójca napisał słowo "Zgrzeszyłem". To oczywiście nie jedyne zabójstwo i nie jedyna zagadka do rozwiązania. Niespodziewane zwroty akcji i zaskakujące zakończenie czyli wszystko to co najważniejsze w tym gatunku. tego na pewno nie brakuje w "Klubie" Mefista.

19:40, mamafranka , dzisiaj
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 08 września 2008
"Oznaki życia" Barbara Wood

"Oznaki życia" to opowieśc obyczajowa o trzech młodych kobietach. Ruth, Sondra i Mickey poznają sie na pierwszym roku medycyny. Mieszkaja razem, przyjaźnia się i wspólnie przeżywaja wzloty i upadki. Później ich drogi rozchodza się, wspólne pozostaja jednak zainteresowania i wyuczony zawód. Wszystkie zostają lekarzami, choć róznych specjalizacji. Książka to takie typowe czytadło choc przyznaje ze bardzo przyjemnie napisane. Na nadchodzace jesienne wieczory wprost idealne. Nie czytałam do tej pory nic Barbary Wood, choć kojarzyłam nazwisko z katalogów. Może cos jeszcze kiedys wybiorę z jej dorobku bo jak zdąrzyłam się zorientować jest już sporo książek tej autorki na naszym rynku. Póki co sięgne po coś "mocniejszego" bo odczuwam głod jakiejś dobrej sensacji.

20:07, mamafranka , dzisiaj
Link Komentarze (1) »